تبلیغات
فانی فان - ماسک برای مراقبت از پوست چرب


دانلود کارتون، اس ام اس،عکس عاشقانه،اخبار روز

ماسک برای مراقبت از پوست چرب

 

برای اینکه ماسک روی صورت شما به خوبی عمل کند باید قبل از آن شرایط مناسب را فراهم آورید. اول اینکه، یک بخور آب گرم بگیرید تا منافذ پوست شما باز شود. سپس ماسک را روی صورت بمالید و در حالت استراحت قرار بگیرید. حین استفاده از ماسک صورت، صحبت نکنید و خندیدن را برای لحظاتی کنار بگذارید. این را می گویم چون به طور غیر ارادی وقتی ماسک استفاده می کنیم، می خندیم. فقط برای ۱۵ الی ۲۰ دقیقه کاملا آرام باشید و چشم ها را ببندید، تا ماسک روی صورت شما خشک شود. بعد ماسک را با آب سرد بشویید تا دوباره منافذ پوست بسته شود.

 

معرفی چند نوع ماسک برای مراقبت از پوست چرب :

ماسک سفیده تخم مرغ: همانطور که از اسمش پیداست، یک سفیده تخم مرغ را با چنگال یا همزن خوب بزنید تا پف کند. در حین همزدن، یک قاشق چایخوری لیموترش را کم کم به سفیده تخم مرغ اضافه کنید. وقتی سفیده خوب کف کرد، آنرا روی صورت بمالید. این ماسک پوست چرب را لطیف و شفاف می کند.

ماسک هویج : یک عدد هویج را با دنده ریز، رنده کنید و یک لایه روی پوست صورت خود بمالید، بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه، صورت خود را بشویید. استفاده از این ماسک، برای درمان رنگ پریدگی پوست مفید است.

ماسک لیمو ترش : یک عدد لیمو ترش را آب بگیرید و با کمی عسل مخلوط کنید و روی پوست صورت خود بگذارید. بعد از ۱۵ الی ۱۰ دقیقه پوست صورت را با پنبه آغشته به گلاب پاک کنید و با آب سرد آبکشی کنید. گلاب باعث پاکسازی پوست نیز می شود.

ماسک سیب : یک عدد سیب را رنده کرده با کمی عسل مخلوط نمایید و روی پوست صورت خود بمالید. پس از ۱۰ دقیقه پوست صورت را با آب سرد بشویید.

ماسک شیر و عسل : کمی عسل و شیر را در یک نعلبکی مخلوط کنید و روی پوست صورت خود بمالید، پس از خشک شدن، صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک کدوحلوایی : کدو حلوایی را رنده و له کنید، سپس یک لایه روی پوست صورت خود بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید. کدو حلوایی باعث حفط تعادل چربی پوست می شود.

ماسک آووکادو : به راحتی می توانید از عصاره آبکی داخل برگ آووکادو یک ماسک خوب برای جوانی و شادابی پوست چرب خود بسازید.

از میوه های تابستانی مانند، هلو، شلیل، انگور به عنوان یک ماسک طبیعی برای پوست صورت استفاده کنید.


منبع