تبلیغات
فانی فان - رفع موهای زائد توسط اپیلاتورها


دانلود کارتون، اس ام اس،عکس عاشقانه،اخبار روز


کیف پول آلوما والت اصل
کیفیت درجه یک و عالی
قابل شستشو، بدون نفوذ ذره ای آب
مناسب برای نگهداری کارت های عابر بانک، کارت های شناسایی و پول
حفاظت کارت های اعتباری، کارت مترو، کارت سوخت و عابر بانک در مقابل اشعه موبایلکیف پول آلوما والت اصل


خرید    توضیحات بیشتر

رفع موهای زائد توسط اپیلاتورها

 

موهای زائد، تأثیر نامطلوبی بر نظافت و پاکیزگی و نیز زیبایی افراد می گذارند. رفع موهای زائد همیشه یکی از دغدغه های افراد مختلف -و حتماً شما هم- بوده است. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که استفاده از اپیلاتور (مانند اپی لیدی ها) یکی از روش های از بین بردن موهای زائد بدن می باشد.

اپی لیدی براون


 

یکی از اصطلاحاتی که در بین مردم و حتی آرایشگران رواج بسیاری دارد “اپیلاسیون” می باشد؛ متأسفانه کاربرد این واژه به غلط صورت می گیرد. در واقع اپیلاسیون به رفع دائمی موهای زائد بدن توسط روش هایی مثل استفاده از لیزر می گویند و برای برطرف کردن موهای زائد بدن توسط روش های موقت باید(تیغ، مواد شیمیایی و …) از واژه “دپیلاسیون” استفاده کرد که به اشتباه جای آن را واژه اپیلاسیون گرفته است.

دپیلاسیون یا رفع موهای زائد توسط دستگا‌ه‌های اپیلاتور

اپیلاتورها از به صرفه ترین و همچینین مناسب ترین وسایل برای رفع موهای زائد بدن است. این دستگاه ها به دو نوع کلی قابل تقسیم هستند: دستگاه هایی که فقط مو را کوتاه می کنند و گروه دوم آن دسته از اپیلاتورها که موهای زائد را از ریشه در می آورند.

دستگاه های نوع اول در واقع نوعی موزن به حساب می آیند که معمولاً مشکل خاصی برای پوست و بدن به وجود نمی آورند؛ اما دستگاه های نوع دوم به دلیل کندن مو از ریشه، ممکن است در پوست های حساس منجر به ایجاد جوش های ریز شوند؛ البته از مpاسن این اپیلاتورها این است که به دلیل کندن مو، رویش ان را چند هفته ای عقب می اندازند.

رفع موهای زائد

رفع موهای زائد بدن توسط اپیلاتور

مارک ها و برندهای مختلفی از اپیلاتورها در بازار وجود دارند که در آینده بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. مارک هایی از قبیل براون، فیلیپس، پاناسونیک و …
نکات لازم برای استفاده از اپیلاتورها
بهتر است از اپیلاتورها در هنگام بعد از ظهر استفاده نمایید تا التهاب احتمالی آن ها (خصوصاً در نوع دوم) در طول شب کاسته شود و شما را در هنگام فعالیت روزانه آزار ندهد.

یک دوش آب گرم، باعث می شود تا پوست شما نرم شود و عمل دپیلاسیون موهای زائد راحت تر انجام شود.

موهای نازکی ممکن است وجود داشته باشند که به سطح پوست نرسیده باشند یا طول شان آن قدر کم باشد که اپیلاتورها نتوانند آن ها را بگیرند (در دستگاه های که موهای زائد را از ریشه در می آورند)؛ برای حل این مشکل می توانید محل مورد نظر را کیسه (کیسه حمام و یا پیلینگ و لایه بردارها) بکشید تا سلول های مرده ای که در آن قسمت تجمع کرده اند از بین بروند و موهای زائد در دستگاه گیر کنند.

در استفاده از اپیلاتور ها مشکلی مبنی بر افزایش رشد موهای زائد پس از دپیلاسیون به طور معمول پیش نمی آید؛ بر خلاف استفاده از تیغ که ممکن است باعث رشد بیشتر موهای زیرپوستی و همچنین تحریک پوست گردد. بنابر این در مناطق حساس و در معرض دید بدن (مانند صورت خانم ها)، سعی کنید از تیغ استفاده ننمایید.

بر خلاف تصور، اپیلاتورها فقط مختص خانم ها نیستند و آقایان نیز می توانند از آن استفاده کنند. هر چند معمولاً ما کلمه “اپی لیدی” را شنیده ایم، اما اپیلاتورهای مخصوص آقایان نیز وجود دارد.
نمونه ای از یک اپیلاتور مردانه

اگر برای نظافت صورت تان از اپیلاتورها استفاده می کنید، حتماً پیش از استفاده، پوست تان را از مواد آرایش، کرم ها، چربی ها و … پاک کنید تا دستگاه به درستی عمل نماید و موهای زائد شما را از بین ببرند و کارایی خودش را نیز از دست ندهد.


منبع